Airarabia Marrakesh Casablanca

Marakeş-Kazablanka
3
 Gece 4 Gün

HOTEL ATLAS ASNI 4* 499 EURO
HOTEL ATLAS MEDINA & SPA 5* 599 EURO

   
 • İstanbul SAW-Kazablanka-İstanbul SAW Ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Seçilen yerel otel kategorisinde Marakeş'te 3 gece; yarım pansiyon konaklama.
 • Yarım pansiyon sabah kahvaltıları ile akşam yemeklerini kapsar.(Tüm içecekler hariçtir)
 • Uçuş saatine göre sabah 12'den önce otelinize ulaşmanız durumunda odanız müsaitlik durumuna göre erken verilebilir.
 • Alan-otel-alan transferleri, şehirlerarası transferler.
 • Panoramik Kazablanka, Marakeş, şehir gezileri.
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • Lokal rehberlik harçları.
 • Hotellere ödenen konaklama vergileri.
 • Tur öncesi ve esnasında asistans.

 

 

 TUR PROGRAMI

 

 

1.GÜN İSTANBUL – KAZABLANKA - MARAKEŞ  / PERŞEMBE

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinden Air Arabia Havayolları ile Kazablanka uçuşu. ÇARŞAMBA'YI PERŞEMBE'YE BAĞLAYAN GECE:  Saat 03:30'da Kazablanka'ya varış ve  Marakeş'e transfer. Odalara yerleşme. Kahvaltının ardından öğleden sonra panoramik Marakeş şehir turu: Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek medina ya ulaştıktan sonra: Uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed' in BAHIA Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. Günümüz ispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini seyrederek ulaşacağımız SOUK adı verilen Marakeş KAPALI ÇARŞI'sının dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır.  Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. 

2.GÜN MARAKEŞ-/ CUMA

Serbest gününüzü dinlenerek ya da düzenleyeceğimiz çevre gezilerine katılarak değerlendirebilirsiniz.

Opsiyonel ESSAOUIRA ARGAN TURU:

Kahvaltının ardından Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz sehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas'ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir ,uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir .

Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas okyonusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas'ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar,deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir.

Gecenize ekstra olarak düzenlenecek Chez Ali Berberi gecesi ile renk katabilirsiniz.

3.GÜN MARAKEŞ  CUMARTESİ

Serbest gününüzü dinlenerek ya da düzenleyeceğimiz çevre gezilerine katılarak değerlendirebilirsiniz.

Opsiyonel ATLAS DAGLARI 4X4 TURU:
4 X 4 (Toyota Land Cruiser jiplerle) güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas dağlarını sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü kıyısında öğle yemeği alacağız. Öğle yemeğinden sonra Marakeş'e döneceğiz, arzu eden misafirlerimiz marakeş çarşısının dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler.
Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası'nda olduğumuzu bir kez daha hissedeceğiz.

Opsiyonel OUARZAZATE 4X4 TURU:
.Yaklaşık 204 km yolumuzun üzerinde geleneksel güneyin Berberi kentlerinin Güney Sahara'ya özgü bitki yapısını göreceğiz. Yolumuz Yüksek-Atlas dağlarının arasından geçecek. 2400 metrede Afrika'nın en yüksek tepelerinden birisi Tichka yi ziyaret etmiş olacağız. Ouarzazate'a varışta unesco korumasındaki Aid Ben Haddou Kasabası ve Glaoui evi görülecektir. Öğle yemeğinin ardından Benhur, Arabistanlı Lawrence, Gladyatör, Büyük İskender gibi filmlere mekân görevi görmüş bu kasaba ve çevreyi tanıma fırsatı bulacağız. Dev Film Platolarının ardından dönüş yolculuğumuz başlayacak.

4.GÜN MARAKEŞ-KAZABLANKA-İSTANBUL  / PAZAR

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Casablanca'ya hareket. Varışımızı istinaden yapılacak olan panoramik Kazablanka şehir turumuzda; Birleşmiş milletler ve Muhammed V bulvarlarından geçilerek Muhammed V meydanında verilecek fotoğraf molası ile başlayacaktır. Tarihi Habous semti görülecek ve ardından Atlas okyanusu kıyısında yer alan Corniche semtinde gezilecektir. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii dünyanın en büyük camisidir. İç mekânda 25000 kişi ayni anda namaz kılabilir, avlusunda 80 000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lamba 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır.Turumuzun ardından Casablanca Havalimanı'na transfer. Air Arabia Havayolları ile saat 17:20'da İstanbul'a hareket.