En çok neyi sevdin?

EN ÇOK NEYİ SEVDİN ? 

 

Ekranların sıra dışı, çılgın sunucusu Gülhan Şen, hazırladığı; galaksinin en uçuk kaçık, eğlenceli ve fantastik gezi programı için Marakeş'e geldi.

Gerçekleştirilen Marakeş gezisinden sonra güzel gezgine en çok neyi sevdin diye sorduk…

 

Onlarca ülke, yüzlerce şehir arkada kaldı, Marakeş'i tüm bunlardan hangi karakteristik özellikle ayırabilirsin ?

Bazı şehirler  vardır orayı bir kere görmeniz yeterli olur... Dönünce ilk fırsatta tekrar gitmeyi düşlemezsiniz... Çok nadirdir ki bazı şehirler de insanda oranın bi “ruhu” olduğuna dair hoş bir hissiyat bırakır... Marakeş böyle bir şehir işte! Tekrar gidilesi, kolay kolay sıkılmayası :)

Şehirde en etkilendiğin köşe neresi oldu ?

Elbette ki yakamı paçamı zor kurtardığım Djemaa El Fna Meydanı! :) Maymuncusundan, iguanacısına, yılan oynatıcılarından yerel kıyafetleriyle su satıcılarına kadar nasıl özledim hepsini şimdi bak hey hey! :) Acayip bir yer, film seti gibi! Bi daha gittiğimde hepsini eve çaya davet edeceğim, ortamı düşünün bizde :) 

Ne satın aldın ?

Kanepemin üzerine koyduğum yeşilin tonlarında bir dokuma kumaş... Paşmina şallar... Aktardan birkaç bitksisel kozmetik ürünü... W.A.C Futbol Takımının forması... Yerel su satıcılarının küçük heykelcikleri... Birkaç magnet... Marakeş'den esas aldıklarım midemde ama!

Hmmmm tadı damağımda kaldı diyeceğin bir tat ?

Pastlla! Ne güzel tatlıydı o ah...

EN ÇOK NEYİ SEVDİN?

Marakeş'in hem geleneksel dokusunu çok iyi koruyabilmiş, hem de modern (hatta lüks) tesislerle çağa ayak uydurabilmiş olmasını sevdim... Dünyanın pek çok köşesinin birbirine benzemeye başladığı günümüzde gezginlerin tam da aradığı şey aslında bu, hem farklı bir yerde olduğun duygusunu tadabilmek hem de gerekli konfordan mahrum kalmamak...Özellikle otellerin ve gece klüplerinin şıklığı beni çok şaşırttı ve takdirime şayan oldular :)