Büyük Fas ve Sahara Çölü

Özel gruplara eşsiz macera...
Fas ve Sahara Çölü
7 gece 8 gün

 

 

  
  • Seçilen yerel otel kategorisinde Kazablanka'da 1 gece, Fez'de 2 gece Marakeş'te 2 gece; Sahara'da 2 gece toplam 7 gece yarım pansiyon konaklama.
  • Yarım pansiyon sabah kahvaltıları ile akşam yemeklerini kapsar.(Tüm içecekler hariçtir)
  • Uçuş saatine göre ilk gece saat 22'den sonra otelinize ulaşmanız durumunda akşam yemeği servisi yapılmaz.
  • Alan-otel-alan transferleri, şehirlerarası transferler.
  • Panoramik Kazablanka, Marakeş, Fez, Rabat, Meknes  şehir gezileri.
  • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri. 4x4'ler ile çöl turu ve Develer ile kum tepeleri.
  • Türkçe rehberlik hizmetleri.
  • Lokal rehberlik harçları.
  • Hotellere ödenen konaklama vergileri.
  • Tur öncesi ve esnasında asistans.

 

 TUR PROGRAMI

 

 

1. Gün  

İstanbul,Kazablanka 

 

Gezimizin ilk günü, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Casablanca'ya hareket. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından, Casablanca'ya varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında havalimanında bekleyen şöförlü aracımız ve rehberimiz ile yapacağımız şehir turunda Birleşmiş milletler meydanı,Habous meydanı, Corniche semti, Muhammed V bulvarı ve Hassan II Camii görülecek yerler arasındadır. 1980–1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii dünyanın en büyük camisidir. İç mekânda 25000 kişi ayni anda namaz kılabilir, avlusunda 80 000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lamba 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir.  20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Tur bitiminde otelimize transfer ve yerleşme. Aksam yemeği otelimizdedir.

 

2. Gün  

Kazablanka, Rabat, Meknes, Fez  

 

Sabah kahvaltının ardından başkent Rabat'a gidiyoruz. Burada yapılacak panoramik şehir gezisinde Hassan Kulesi ve Muhammed V Anıt Mezarı ziyaret noktalarımız. Kraliyet Sarayı çevresini gezdikten sonra Bouregreg Nehri ağzında kurulu Udaya Kalesi'nde geleneksel nane çayı molası verilecek. Ardından Moulay İsmail'in başkent olarak inşa ettirdiği Meknes Şehri bizi selamlıyor. Saraylar şehri olarak bilinen, 17. Yüzyıl'da kurulmuş Meknes'te yapılacak  ziyarette Büyük Mansur Kapısı, Mulay İsmail Türbesi ve eski şehir surları keşif duraklarımız arasında. Ardından Fez şehrine  hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Aksam yemeği otelimizdedir

 

3. Gün

Fez  

 

Sabah kahvaltının ardından Endülüs'ün kutsal bilim başkenti Fez şehrini geziyoruz. Sabah erkenden Borj tepesinde başlayacak turda Medina adı verilen eski şehirde güzergah üzerinde bulunan tarihi medreseler, Karaouine Camisi, Neccarine Çeşmesi, Attarine Medresesi, Mellah Musevi Mahallesi göreceğimiz yerler arasında. Öğleden sonra alışveriş yapma imkanının yanı sıra Fez Çarşında geleneksel el sanatlarını tanıyacak, keşfedileceğiz. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Arzu eden misafirlerimiz ekstrayapılacak olan Fez Medinası'ndaki opsiyonel Arap gecesi turumuza katılabilirler.

 

4. Gün

Fez, Erfoud, Sahara

 

Sabah kahvaltı sonrası 7 saat sürecek yolcuğumuz için erkenden yola çıkıyoruz. Azrou kasabasında berberilerin yaptıkları kerpiç evleri ve ağaç oyma sanatlarını görerek yolumuza birbirinden ilginç doğa ve şehir manzaralarıyla devam ediyoruz.Öğle yemeğimi için Midelt'de mola veriyoruz. Atlas dağlarının muhteşem geçitlerini aşarak  yapacağımız bu zevkli yolculuk Sahara çölüne kurulu Erfoud'da son buluyor. Otelimize yerleşme.Akşam yemeği ve Sahara otelimizde alınacaktır. 

 

5. Gün

Erfoud, Merzouga, Dades

 

Sabah, kahvaltı öncesi güneşin doğuşunu izlemek üzere erken saatlerde 4x4 araçlarla kum tepelerine hareket ediliyor. Merzouga kum tepeleri arasında güneşin doğuşunu seyrederek Tuareg çadırında sabah çayları içiliyor. Arzu eden misafirlerimizle develere binerek kısa da olsa bir kervan yolculuğuna çıkıyoruz. Çöl gezisi sonrası Ouarzazate'ye doğru yola çıkıyoruz. Atlas dağlarının eteğinden yapacağımız yolculuk palmiye ağacı ormanları ile süslü Draa vadisini takiben devam ediyor. Yol üzerinde muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Todra Kanyonunu ziyaret ediyoruz. Geçimini tarım ve kervancılıkla sağlayan tarihin derebeylerinin inşaa ettirdikleri Kasbah adı verilen malikanelerin yoğun olarak görüldüğü Dades Kasabasına   varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Dades otelimizdedir.  

 

6. Gün

Dades, Ouarzazate, Marakeş 

 

Sabah kahvaltı sonrası Ourzazatte şehrinde  bulunan tarihi bir kasbahı ve ASTERIKS, GLADYATÖR, ÇÖLDE ÇAY, BABİL, ARABİSTANLI LAWRENCE ve benzeri dünyaca ünlü flimlerin çekildiği flim platolarını ziyaret edeceğiz. Ouarzazate şehir turumuz sonrası 13.yy dan kalma zamanın durduğu yer, UNESCO nun koruma altına aldığı AID BENHADDOU kasabasını ziyaret ediyoruz. Bir çok filme mekan olmuş  ilginç kasbahı uzaktan fotografladıktan sonra Marakeş'e devam ediyoruz. Atlas dağlarını tırmanarak gerçekleştirdiğimiz bu yolculukta 2660 metrede bulunan  Tichka tepesinde mola vererek insanı büyüleyen manzarayı seyredeceğiz.Yolculuğumuz sonrası akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 

7. Gün

Marakeş

 

Sabah, kahvaltının ardından sürprizlerle dolu egzotik şehir gezisine hazır olun! Gezi boyunca Moresk Mimarisi'nin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Bahia Sarayı, Yves Saint Laurent'in anıt mezarı kabul edilen, bir dönem evi olarak kullandığı ve küllerinin bahçesine serpilmesini vasiyet ettiği 20. Yüzyıl başında ressam Majorel tarafından oluşturulan bahçe keşif noktalarımız olacak. Muhammed V Bulvarı'nda vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından geleneksel, Souk adı verilen çarşılarda vakit geçireceğiz. Gün sonunda Afrika'nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna'da renkli görüntülere tanık olacağız. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen bu alanda zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Gün sonunda akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geri dönüyoruz. Bu gece dileyen konuklarımız ekstra yapılacak olan “Chez Ali Show”a katılabilirler. Binbir Gece masallarını anımsatan dekorasyonu, folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileri ile ünlü bu mekan, şehre gelen turistlerin uğrak yeridir.

 

8. Gün

Kazablanka, İstanbul  

 

Gezinin son günü sabah  odalarımızı boşaltıyoruz. Ardından rehberinizin belirteceği saatte Kazablanka havalimanına gidiyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra  İstanbul'a dönüş yolculuğumuz başlıyor...

  

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

FİYATLAR  LOKAL  4*  HOTELLER VE BELLİ BİR SAYIDA KATILIMCI SAYISI BAZ ALINARAK, ORTALAMA YOĞUNLUKTA TURİZM SEZONU İÇİN FİKİR EDİNEBİLMENİZ İÇİN VERİLMİŞTİR.
İSTEDİĞİNİZ TARİHLER VE GRUP YA DA MÜNFERİT SEYAHAT PROGRAMINIZ İÇİN SEÇECEĞİNİZ HOTEL KATEGORİLERİNDE DAHA YÜKSEK YA DA DAHA DÜŞÜK ÇIKABİLİR.

BİZE ELEKTRONİK BİR POSTA İLE ULAŞABİLİR, 24-48 SAAT İÇERİSİNDE KAZABLANKA YA DA İSTANBUL OFİSİMİZDEN ÖNERİLERİMİZ İLE BİRLİKTE FİYAT VE BİLGİ EDİNEBİLİRSİNİZ.