Kraliyet Şehirleri

Yıl Boyunca / Kişiye Özel
Kazablanka/Fez/Marakeş/Rabat
7 gece 8 gün

 

 • Seçilen yerel otel kategorisinde Kazablanka'da 2 gece, Fez'de 2 gece Marakeş'te 3 gece; toplam 7 gece yarım pansiyon konaklama.
 • Yarım pansiyon sabah kahvaltıları ile akşam yemeklerini kapsar.(Tüm içecekler hariçtir)
 • Uçuş saatine göre ilk gece saat 22'den sonra otelinize ulaşmanız durumunda akşam yemeği servisi yapılmaz.
 • Alan-otel-alan transferleri, şehirlerarası transferler.
 • Panoramik Kazablanka, Marakeş, Fez, Rabat, Meknes  şehir gezileri.
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • Lokal rehberlik harçları.
 • Hotellere ödenen konaklama vergileri.
 • Tur öncesi ve esnasında asistans.

 

 TUR PROGRAMI

 

1. Gün  

İstanbul,Kazablanka 

 

Gezimizin ilk günü, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Casablanca'ya hareket. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından, Casablanca'ya varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında havalimanında bekleyen şöförlü aracımız ve rehberimiz ile yapacağımız şehir turunda Birleşmiş milletler meydanı,Habous meydanı, Corniche semti, Muhammed V bulvarı ve Hassan II Camii görülecek yerler arasındadır. 1980–1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii dünyanın en büyük camisidir. İç mekânda 25000 kişi ayni anda namaz kılabilir, avlusunda 80 000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lamba 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir.  20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Tur bitiminde otelimize transfer ve yerleşme. Aksam yemeği otelimizdedir.

 

2. Gün  

Kazablanka, Rabat, Meknes, Fez  

 

Sabah kahvaltının ardından başkent Rabat'a gidiyoruz. Burada yapılacak panoramik şehir gezisinde Hassan Kulesi ve Muhammed V Anıt Mezarı ziyaret noktalarımız. Kraliyet Sarayı çevresini gezdikten sonra Bouregreg Nehri ağzında kurulu Udaya Kalesi'nde geleneksel nane çayı molası verilecek. Ardından Moulay İsmail'in başkent olarak inşa ettirdiği Meknes Şehri bizi selamlıyor. Saraylar şehri olarak bilinen, 17. Yüzyıl'da kurulmuş Meknes'te yapılacak  ziyarette Büyük Mansur Kapısı, Mulay İsmail Türbesi ve eski şehir surları keşif duraklarımız arasında. Ardından Fez şehrine  hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Aksam yemeği otelimizdedir

 

3. Gün

Fez  

 

Sabah kahvaltının ardından Endülüs'ün kutsal bilim başkenti Fez şehrini geziyoruz. Sabah erkenden Borj tepesinde başlayacak turda Medina adı verilen eski şehirde güzergah üzerinde bulunan tarihi medreseler, Karaouine Camisi, Neccarine Çeşmesi, Attarine Medresesi, Mellah Musevi Mahallesi göreceğimiz yerler arasında. Öğleden sonra alışveriş yapma imkanının yanı sıra Fez Çarşında geleneksel el sanatlarını tanıyacak, keşfedileceğiz. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Arzu eden misafirlerimiz ekstrayapılacak olan Fez Medinası'ndaki opsiyonel Arap gecesi turumuza katılabilirler.

 

4. Gün

Fez, Marakeş  

 

Sabah, kahvaltının ardından Atlas Dağları'nın etkilileyici manzarası eşliğinde Benimelal Şehri'ne yolculuğumuz başlıyor. Öğle yemeği molasının ardından Marakeş'e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Marakesh'e varış, otelimize yerleşme. Akşam yemeği otelimizdedir.

 

5. Gün

Marakeş  

 

Sabah, kahvaltının ardından sürprizlerle dolu egzotik şehir gezisine hazır olun! Gezi boyunca Moresk Mimarisi'nin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Bahia Sarayı, Yves Saint Laurent'in anıt mezarı kabul edilen, bir dönem evi olarak kullandığı ve küllerinin bahçesine serpilmesini vasiyet ettiği 20. Yüzyıl başında ressam Majorel tarafından oluşturulan bahçe keşif noktalarımız olacak. Muhammed V Bulvarı'nda vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından geleneksel, Souk adı verilen çarşılarda vakit geçireceğiz. Gün sonunda Afrika'nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna'da renkli görüntülere tanık olacağız. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen bu alanda zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Gün sonunda akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geri dönüyoruz. Bu gece dileyen konuklarımız ekstra yapılacak olan “Chez Ali Show”a katılabilirler. Binbir Gece masallarını anımsatan dekorasyonu, folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileri ile ünlü bu mekan, şehre gelen turistlerin uğrak yeridir.

 

6. Gün

Marakeş  

 

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz günü dinlenerek geçirebilir ya da düzenlenecek ekstra turlara katılabilirler.Akşam yemeği otelimizdedir.

ESSAOUIRA (Suveyre) TURU :

Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen, Fas'ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan ESSAUİRA ,uçsuz bucaksız Atlas okyonusu kıyısında dalga almayan bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir .Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri ile birçok Avrupalı ressam,şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) kiraladıkları ,satın aldıkları evlerde yaşamışlardır. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas okyonusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas'ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi). Kilimler,yöreye has ağaç işi eşyalar,deri işlemeler, fasa özgü el işleri tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş imkanı sağlar.

 

7. Gün

Marakeş, Kazablanka  

 

Sabah kahvaltısı sonrasında öğlen saatlerine kadar serbest zaman..

Dileyen konuklarımız bu süre içinde düzenlenebilecek Palmiye Ormanları ve Majorel Bahçesiekstra turuna katılabilirler. Lüks malikaneler ve egzotik görünümü ile Palmerai (Palmiyelik) bölgesinde yapacağımız panaromik tur sonrası Yves Saint Laurent'ın anıt mezarı kabul edilen bir dönem evi olarak kullandığı ve küllerinin bahçesine serpilmesini vasiyet ettiği 20. YY başında ressam Majorel tarafından oluşturulan botanik bahçeyi gezeceğiz.

Öğleden sonra Casablanca'ya hareket ediyoruz. Casablanca'ya varışta otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği  otelimizdedir.

 

8. Gün

Kazablanka, İstanbul  

 

Gezinin son günü sabah  odalarımızı boşaltıyoruz. Ardından rehberinizin belirteceği saatte havalimanına gidiyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra  İstanbul'a dönüş yolculuğumuz başlıyor...

  

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Türkiye-Fas arası uçuş ücretleri ve havalimanı vergileri.
 • Rehber ve şoför bahşişleri   
 • Tam Kapsamlı Sigorta
 • Öğle Yemekleri