Airarabia ile 3 Şehir
FOTOĞRAF GALERİSİ

Marakeş-Kazablanka-Rabat
3
 Gece 4 Gün

 

   
 • ISTANBUL-KAZABLANKA-ISTANBUL Ekonomi sınıf uçak bileti
 • Seçilen yerel otel kategorisinde Kazablanka'da 1 gece, Marakeş'te 2 gece; toplam 3 gece yarım pansiyon konaklama.
 • Yarım pansiyon sabah kahvaltıları ile akşam yemeklerini kapsar.(Tüm içecekler hariçtir)
 • Uçuş saatine göre ilk gece saat 22'den sonra otelinize ulaşmanız durumunda akşam yemeği servisi yapılmaz.
 • Alan-otel-alan transferleri, şehirlerarası transferler.
 • Panoramik Kazablanka, Marakeş, Rabat  şehir gezileri.
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • Lokal rehberlik harçları.
 • Hotellere ödenen konaklama vergileri.
 • Tur öncesi ve esnasında asistans.

 

 

 TUR PROGRAMI

 

 

1.GÜN İSTANBUL – KAZABLANKA - MARAKEŞ  / PERŞEMBE

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinden Air Arabia Havayolları ile Kazablanka uçuşu. ÇARŞAMBA'YI PERŞEMBE'YE BAĞLAYAN GECE:  Saat 03:30'da Kazablanka'ya varış ve  Marakeş'e transfer. Odalara yerleşme. Kahvaltının ardından öğleden sonra panoramik Marakeş şehir turu: Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek medina ya ulaştıktan sonra: Uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed' in BAHIA Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. Günümüz ispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini seyrederek ulaşacağımız SOUK adı verilen Marakeş KAPALI ÇARŞI'sının dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır.  Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. 

2.GÜN MARAKEŞ-ESSAOUIRA-MARAKEŞ  / CUMA

Serbest gününüzü dinlenerek ya da düzenleyeceğimiz çevre gezilerine katılarak değerlendirebilirsiniz.

Opsiyonel ESSAOUIRA ARGAN TURU:

 kahvaltısının ardından Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz sehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas'ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir ,uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir .

Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas okyonusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas'ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar,deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir.

Gecenize ekstra olarak düzenlenecek Chez Ali Berberi gecesi ile renk katabilirsiniz.

3.GÜN MARAKEŞ – RABAT – KAZABLANKA  CUMARTESİ

Sabah kahvaltısının ardından başkent Rabat'a gitmek üzere yola çıkıyoruz.

Buregreg nehrinin okyanusa dökülen geniş deltasında kurulmuş tarihi şehir, başkent olma özelliğinin yanı sıra koloniyal mimarisi ve Udaya kalesi ile Fas Sultanlığını ziyaret edenlerin önemli duraklarından birisi. Kraliyet sarayının yer aldığı büyük tören alanı ile başlayacağımız turumuza bakanlıklar vb. önemli art deko binalarla süslü Muhammed V caddesi ile devam edeceğiz. Muhammed V in anıt mezarı ve Hassan kulesi ile camii kalıntıları sonraki durağımız olacak. Günün en keyifli anlarından biri şüphesiz Udaya kalesinin daracık sokaklarından geçerek ulaşacağımız Moresk Kahvede vereceğimiz nane çayı molası olacak.

Akşam Kazablanka otelimize yerleşeceğiz.

4.GÜN MARAKEŞ-KAZABLANKA-İSTANBUL  / PAZAR

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve panoramik Kazablanka şehir turumuz: Birleşmiş milletler ve Muhammed V bulvarlarından geçilerek Muhammed V meydanında verilecek fotoğraf molası ile başlayacaktır. Tarihi Habous semti görülecek ve ardından Atlas okyanusu kıyısında yer alan Corniche semtinde gezilecektir. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii dünyanın en büyük camisidir. İç mekânda 25000 kişi ayni anda namaz kılabilir, avlusunda 80 000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lamba 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir.  20 000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır.Turumuzun ardından Casablanca Havalimanı'na transfer. Air Arabia Havayolları ile saat 17:20'da İstanbul'a hareket.

 

Sayfayı Yazdır
Bizden haber alabilmek için lütfen kutucukları doldurunuz.
Morocco4you Contact : info@fasrehberi.com copyright © 2011 morocco4you.com
352, Boulevard de Bordeaux 20000 Casablanca Morocco
T: +212 522 22 11 33 F: +212 522 22 12 40
BAGDAT CADDESİ NO 146/2 FENERYOLU İSTANBUL
T: +90 216 405 1505 F: +90 216 405 1105