Kazablanka (Casablanca) Günübirlik Turlar
FOTOĞRAF GALERİSİ

 

Kazablanka Oteliniz'den alınarak çevre gezileri ve şehir turlarına katılabilirsiniz.
Programda yer alan fiyatlar kişi başı fiyatlardır. Rehberlik hizmetleri Fransızca ve  İngilizce verilir.
Daha fazla bilgi, özel tur paketleri ve Türkçe rehberlik  için bizi arayınız. murat@morocco4you.com

Tüm çevre gezileri ve tur programını bu sayfada bulabilirsiniz :
Medina-Hassan II Camii-Başkent rabat-El Jedida-Marakeş (Marrakech)

 

CASABLANCA/Kazablanka

Tarihi Kazablanka şehir turumuz, Birleşmiş milletler ve Muhammed V bulvarlarından geçilerek Muhammed V meydanında verilecek fotoğraf molası ile başlayacaktır. Tarihi Habous semti görülecek ve ardından Atlas okyanusu kıyısında yer alan Corniche semtinde gezilecektir. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii dünyanın en büyük camisidir. İç mekânda 25000 kişi ayni anda namaz kılabilir, avlusunda 80 000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lamba 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir.  20 000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Öğleden sonra Bogart'ın romantik şehri Kazablanka medinasında yapacağımız kısa yürüyüşün ardından otelimize döneceğiz.
(1/2 Gün YEMEKSİZ-Casablanca çıkışlı FİYAT: 30 euro)
 

BAŞKENT RABAT

 Buregreg nehrinin okyanusa dökülen geniş deltasında kurulmuş tarihi şehir, başkent olma özelliğinin yanı sıra koloniyal mimarisi ve Udaya kalesi ile Fas Sultanlığını ziyaret edenlerin önemli duraklarından birisi. Kraliyet sarayının yer aldığı büyük tören alanı ile başlayacağımız turumuza bakanlıklar vb. önemli art deko binalarla süslü Muhammed V caddesi ile devam edeceğiz. Muhammed V in anıt mezarı ve Hassan kulesi ile camii kalıntıları sonraki durağımız olacak. Günün en keyifli anlarından biri şüphesiz Udaya kalesinin daracık sokaklarından geçerek ulaşacağımız Moresk Kahvede vereceğimiz nane çayı molası olacak.
(1/2 Gün YEMEKSİZ-Casablanca çıkışlı FİYAT: 30 euro)
 

PORTEKİZ LİMANI EL JEDİDA

Kazablanka şehrine 90 km uzaklıkta yer alan sahil şehridir. Portekizlilerin kurduğu eski şehir dünyada eşine az rastlanır, ilginç bir planla yapılan kale bugün hala tüm ihtişamıyla ziyaretçileri karşılar. Kale nin dar sokaklarında yapılacak yürüyüş, şehrin otantik çarşısı ve portekiz döneminden kalma sarnıç gezilecektir.
(1/2 Gün YEMEKSİZ-Casablanca çıkışlı FİYAT: 40 euro)

 

GÜNEYİN İNCİSİ MARAKEŞ

Sabah erkenden güneye doğru yola çıkılacaktır. Yol boyu Atlas okyanusundan uzaklaştıkça değişen yer şekilleri ve iklim bizi bambaşka bir ülkeye taşır. Şehre varır varmaz Yves Saint Laurent'ın anıt mezarı kabul edilen bir dönem evi olarak kullandığı, 20. YY başında ressam Majorel tarafından oluşturulan botanik bahçeyi gezeceğiz. Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek medina ya ulaştıktan sonra: Uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed' in BAHIA Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. ispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini seyrederek, maceramız SOUK adı verilen Marakeş KAPALI ÇARŞI'sının dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır.  Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. 
(TARİHİ BİR MEDİNA SARAYINDA ÖĞLE YEMEĞİ DAHİLDİR-Casablanca çıkışlı FİYAT: 90 euro)

 

Sayfayı Yazdır
Bizden haber alabilmek için lütfen kutucukları doldurunuz.
Morocco4you Contact : info@fasrehberi.com copyright © 2011 morocco4you.com
352, Boulevard de Bordeaux 20000 Casablanca Morocco
T: +212 522 22 11 33 F: +212 522 22 12 40
BAGDAT CADDESİ NO 146/2 FENERYOLU İSTANBUL
T: +90 216 405 1505 F: +90 216 405 1105