• Kazablanka (Casablanca) Günübirlik Turlar

   

  Kazablanka Oteliniz'den alınarak çevre gezileri ve şehir turlarına katılabilirsiniz.
  Programda yer alan fiyatlar kişi başı fiyatlardır. Rehberlik hizmetleri Fransızca ve  İngilizce verilir.
  Daha fazla bilgi, özel tur paketleri ve Türkçe rehberlik  için bizi arayınız. murat@morocco4you.com

  Tüm çevre gezileri ve tur programını bu sayfada bulabilirsiniz :
  Medina-Hassan II Camii-Başkent rabat-El Jedida-Marakeş (Marrakech)

   

  CASABLANCA/Kazablanka

  Tarihi Kazablanka şehir turumuz, Birleşmiş milletler ve Muhammed V bulvarlarından geçilerek Muhammed V meydanında verilecek fotoğraf molası ile başlayacaktır. Tarihi Habous semti görülecek ve ardından Atlas okyanusu kıyısında yer alan Corniche semtinde gezilecektir. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii dünyanın en büyük camisidir. İç mekânda 25000 kişi ayni anda namaz kılabilir, avlusunda 80 000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lamba 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir.  20 000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Öğleden sonra Bogart'ın romantik şehri Kazablanka medinasında yapacağımız kısa yürüyüşün ardından otelimize döneceğiz.
  (1/2 Gün YEMEKSİZ-Casablanca çıkışlı FİYAT: 30 euro)
   

  BAŞKENT RABAT

   Buregreg nehrinin okyanusa dökülen geniş deltasında kurulmuş tarihi şehir, başkent olma özelliğinin yanı sıra koloniyal mimarisi ve Udaya kalesi ile Fas Sultanlığını ziyaret edenlerin önemli duraklarından birisi. Kraliyet sarayının yer aldığı büyük tören alanı ile başlayacağımız turumuza bakanlıklar vb. önemli art deko binalarla süslü Muhammed V caddesi ile devam edeceğiz. Muhammed V in anıt mezarı ve Hassan kulesi ile camii kalıntıları sonraki durağımız olacak. Günün en keyifli anlarından biri şüphesiz Udaya kalesinin daracık sokaklarından geçerek ulaşacağımız Moresk Kahvede vereceğimiz nane çayı molası olacak.
  (1/2 Gün YEMEKSİZ-Casablanca çıkışlı FİYAT: 30 euro)
   

  PORTEKİZ LİMANI EL JEDİDA

  Kazablanka şehrine 90 km uzaklıkta yer alan sahil şehridir. Portekizlilerin kurduğu eski şehir dünyada eşine az rastlanır, ilginç bir planla yapılan kale bugün hala tüm ihtişamıyla ziyaretçileri karşılar. Kale nin dar sokaklarında yapılacak yürüyüş, şehrin otantik çarşısı ve portekiz döneminden kalma sarnıç gezilecektir.
  (1/2 Gün YEMEKSİZ-Casablanca çıkışlı FİYAT: 40 euro)

   

  GÜNEYİN İNCİSİ MARAKEŞ

  Sabah erkenden güneye doğru yola çıkılacaktır. Yol boyu Atlas okyanusundan uzaklaştıkça değişen yer şekilleri ve iklim bizi bambaşka bir ülkeye taşır. Şehre varır varmaz Yves Saint Laurent'ın anıt mezarı kabul edilen bir dönem evi olarak kullandığı, 20. YY başında ressam Majorel tarafından oluşturulan botanik bahçeyi gezeceğiz. Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek medina ya ulaştıktan sonra: Uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed' in BAHIA Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. ispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini seyrederek, maceramız SOUK adı verilen Marakeş KAPALI ÇARŞI'sının dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır.  Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. 
  (TARİHİ BİR MEDİNA SARAYINDA ÖĞLE YEMEĞİ DAHİLDİR-Casablanca çıkışlı FİYAT: 90 euro)

   

  Fiyat
  DETAY
 • Marakeş (Marrakech) Günübirlik Turlar

   

  Marakeş Oteliniz'den alınarak çevre gezileri ve 4x4 turlarına katılabilirsiniz.
  Programda yer alan fiyatlar kişi başı fiyatlardır. Rehberlik hizmetleri Fransızca ve  İngilizce verilir.
  Daha fazla bilgi, özel tur paketleri ve Türkçe rehberlik  için bizi arayınız. murat@morocco4you.com

  Tüm çevre gezileri ve tur programını bu sayfada bulabilirsiniz :
  Medina-Essaouira (Suveyre)-Atlas Dağları-Urika (Ourika) Vadisi-Uarzazat (Ouarzazate)

   

  MEDINA

  Şehrin tarihi eserlerinin ve mekanlarının rehber eşliğine gezisi : Sabah erkenden Yves Saint Laurent'ın anıt mezarı kabul edilen bir dönem evi olarak kullandığı, 20. YY başında ressam Majorel tarafından oluşturulan botanik bahçeyi gezeceğiz. Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek medina ya ulaştıktan sonra: Uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed' in BAHIA Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. ispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini seyrederek, Saadien Hanedanının mütevazı anıt mezarlarının bulunduğu Kraliyet Mezarlığı'na ulaşacağız. Öğle yemeğinin ardından maceramız SOUK adı verilen Marakeş KAPALI ÇARŞI'sının dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır.  Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. 
  (Tam Gün 09:00 – 18:00 -Medina'da tarihi bir Arap sarayında öğle yemeği dahildir Marakeş çıkışlı FİYAT: 40 euro.

   

  ESSAOUIRA (SUVEYRE)

  Sabah kahvaltısının ardından Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz sehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas'ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir ,uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir .

  Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas okyonusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas'ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar,deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir.
  (Tam Gün 08:00 – 19:00 - Öğle yemeği dahil değildir.  Marakeş çıkışlı FİYAT: 40 euro.

   

  URİKA VADİSİ

  Marakeş şehri ile Atlas dağları arasında sıkışıp kalmış ve yüzyıllardır zamanı durdurmayı başarmış bir vadi. Renklerin yarattığı karşıtlık sizi şaşırtacak. Vadiye ulaşım için kullanılan yol Haouz Ovasından geçmektedir. Berberi köyleri, geleneksel dükkânlar ve köy evlerini gezecek gezi boyunca fotoğraf çekmeye doyamayacağız.
  (Tam Gün 09:00 – 16:00 -Urika köyünde berberi öğle yemeği dahildir Marakeş çıkışlı FİYAT: 35 euro.

   

  ATLAS DAGLARI 4x4 Turu

  4 X 4 (Toyota Land Cruiser jiplerle) güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas dağlarını sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü kıyısında öğle yemeği alacağız. Öğle yemeğinden sonra Marakeş'e döneceğiz, arzu eden misafirlerimiz marakeş çarşısının dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler.

  Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası'nda olduğumuzu bir kez daha hissedeceğiz.
  (Tam Gün 09:00 – 17:00 -Öğle yemeği dahildir Marakeş çıkışlı FİYAT: 65 euro.

   

   UARZAZATE-AID BENHADDU (OUARZAZATE) 4X4 Turu

   Çöllerin kapısı olarak bilinen UARZAZAT Marakeş şehrine sadece 200 km mesafededir.

  Yolculuk sırasında güney vahalarını, berber köylerini,kale harabelerini ve muhteşem Atlas dağlarını keşfedeceğiz.
  Tizi N' Tichka geçidi (2260 mt rakım) , UNESCO korumasındaki Aid Benhaddu ve Tizintut köyleri günün et etkileyici durakları olacaktır. Ouarzazat şehrinde Taurit Kasbahı ve film stüdyoları da görülebilir.  (Burası Arabistanlı Lawrence, Çölde Çay, Gladyatör, Asteriks, Babil gibi birçok ünlü filme mekan olmuştur.) 
  (Tam Gün 07:30 – 19:00 -Öğle yemeği dahildir Marakeş çıkışlı FİYAT: 85 euro.

   

   MARRAKECH BY NIGHT

  Otelimizden aksam yemeği sonrası  faytonlarla hareket ederek şehrin dar sokaklarını geniş caddelerini gecenin ışıkları ve esrarengizliğinde keşfedeceğiz.Atli faytonlarla yapılacak tur iki saat sürecektir.
  (Gece 21:00 – 23:00 -Marakeş çıkışlı FİYAT: 20 euro. 

   

  FANTASIA CHEZ ALI

  Dileyen misafirlerimiz folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca bir ün kazanmış Chez Ali gece kulübüne yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirler. Bin bir gece masallarını andıran dekorasyonu ile Ali'nin Sarayı şehre her gelen yabancının uğrak yeridir. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunuyorlar.
  (Gece 20:30 – 23:30 -Akşam yemeği dahil, içecekler hariçtir. Marakeş çıkışlı FİYAT: 45 euro.

   

  Fiyat
  DETAY
 • Chez Ali

  FANTASIA CHEZ ALI

  Dileyen misafirlerimiz folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca bir ün kazanmış Chez Ali gece kulübüne yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirler. Bin bir gece masallarını andıran dekorasyonu ile Ali'nin Sarayı şehre her gelen yabancının uğrak yeridir. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunuyorlar.
  (Gece 20:30 – 23:30 -Akşam yemeği dahil, içecekler hariçtir.) 

  Marakeş bölgesinde kalacak olan misafirlerimiz  otelden alınıp gösteri sonunda otellerine bırakılırlar.

  FİYAT: 50 euro (Kişi başı)

   

  Fiyat50 EURO
  DETAY
Morocco4you Contact : info@fasrehberi.com copyright © 2011 morocco4you.com
352, Boulevard de Bordeaux 20000 Casablanca Morocco
T: +212 522 22 11 33 F: +212 522 22 12 40
BAGDAT CADDESİ NO 146/2 FENERYOLU İSTANBUL
T: +90 216 405 1505 F: +90 216 405 1105